אניס

כוכב האימון-קואוצינג של ANIS

אניס | כל אחד כוכב

תהליך אימון חרום  מטפלים עיקריים בריאות לבחירת קריירה לקשב וריכוז לזוגיות לפנאי *

מהות תהליך האימון

מה-זה-אימון-קואוצ'ינג

האם תהליך אימון מתאים לי?

כל-אחד-כוכב-ANIS

תהליך אימון אישי מתאים לכל אחד בעיקרון, בתנאי שמי שמגיע לתהליך זה "מחוייב" כלפי עצמו וכלפי עשיית התהליך.
ישנו מצב שהמאמן יקבע שהמתאמן אינו בר אימון, והוא, אם המאמן מבחין שבמטרת האימון יש ציפייה לפתור משהו בעל אופק פסיכולוגי או מתגלה דבר מהפן הפסיכולוגי (אימון-קואוצ'ינג אינו תהליך טיפול פסיכולוגי), ואז המאמן יפנה את המתאמן להתייעצות עם מטפל מתאים.
מכיוון שתהליך אימון אישי נחשב לכלי "שיקומי", כי הוא מסייע לאנשים לשפר ולשקם חלק או חלקים מחייהם, אז הוא גם מתאים למי שאחרי טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי וזקוק לעזרה וסיוע בסידור חייו והשגת מטרות בתחום/ים חיים מסוים.

אם את/ה מוצא/ת את עצמך באחד או יותר מהמצבים שמתוארים כאן או במצבים דומים, "תהליך אימון אישי" הוא מה שמתאים לך והוא הפתרון בשבילך.

◆ אם אתה מרגיש בתוכך צורך להגשים את עצמך….

קרא עוד….

עקרונות האימון

עוזר לחבר לטפס לראש ההר

"האימון האישי" מתמקד בשאלה |
"איכן את/ה, המתאמן, נמצא כיום, ומה הינך

מוכן לעשות כדי להגיע, לאן שאת/ה רוצה להיות בעתיד"

אימון הוא תחום מקצועי של העת החדשה, שתורם בפתרון סוגיות והשגת מטרות בפן האישי, בתחום החברתי; הזוגי; הכלכלי; הלימודי; המשפחתי; הפנאי ועוד, ומתאים גם לאורך החיים העכשווי והמודרני, מכיוון שמאפשר להתחיל לבצע שינויים ולקבל תשובות תוך פרק זמן קצר – כשלושה חודשים- ובאופן מדויק וברמת ההצלחה הכי גבהה, האפשרית.

קראעוד….

חשיבה תוצאתית | הסבר והגדרה

חשיבה תוצאתית

"התוצאה" איננה רק תיאור מילולי של "משהו" אותו אנו רוצים להשיג, אלא "גורם דינמי ומניע" לאותה פעילות שתוביל להשגתה.

החשיבה התוצאתית הינה דפוס וכלי חשיבה אשר שורשיה במשנתו של הפילוסוף היווני אריסטו. אריסטו טבע את המושג "טלאולוגיה" [תוצאתיות/תכליתיות],

המבוסס על תפישת עולם לפיה לטבע, ולכל דבר שבתוכו,יש מטרה ותכלית .

משמעות הקיום לפי אריסטו היא לאתר מטרה זו – כל אחד ומטרתו הייחודית – ולממשה.

קרא עוד….

הבדלים בין אימון-קואוצ'ינג
לטיפול פסיכולוגי וליעוץ

אימון-קואוצ'ינג-לא-שווה-לפסיכולוגיה

האימון-קואוצ'ינג ממנף את המשאבים הקיימים בצורה ממוקדת ויצירתית כדי להביא לרמת ההצלחה הגבוהה ביותר האפשרית. האימון מיועד לאנשים נורמטיביים, בעלי מוטיבציה ורצון להצליח.

המהות – האימון איננו טיפולי. הוא מתייחס למתאמן כאדם שלם, יצירתי ובעל תושייה, המומחה לעיסוקו ולחייו. נקודת המוצא של הקואוצ'ינג: יכולותיו, מיומנויותיו והמשאבים אותם צבר המתאמן במהלך חייו הם הבסיס הטוב ביותר להצלחתו בעתיד. לפיכך, ובניגוד לטיפול הפסיכולוגי, המאמן אינו מתעסק בשיפור יכולותיו של המתאמן, אלא ממנף את המשאבים הקיימים בצורה ממוקדת ויצירתית כדי….

קרא עוד….

רגע....יש לי שאלה!

ציור ראש מלא סימני שאלה

ממליץ לך לעבור על מגוון התשובות לשאלות שיעניינו אותך בהקשר לתהליך אימון-קואוצ'ינג. קיים הרבה חוסר ידע ודיסאינפורמציה בנושא חשוב זה. באתר Anis הכל יוסבר ויהיה ברור, כגון, מהו אימון-קואוצ'ינג? מה אני מקבל מתהליך זה? כמה זמן אורך התהליך?….

קרא עוד….

הקוד האתי שלי

עיט-הקוד האתי

הפדרציה הבינלאומית לאימון אישי - .International Coaching Federation - I.C.F דוגלת בשיטת אימון המכבדת את הלקוח כמומחה בתחום עיסוקו ובחייו,ומאמינה שכל לקוח ניחן ביצירתיות , בתושייה והינו ישות שלמה. בהסתמך על בסיס זה ,אחריותו של המאמן היא:
* לגלות, להבהיר, ולהיערך במקביל לרצונות הלקוח.
* לעודד את גילויו העצמי של הלקוח.
* להפיק מהלקוח פתרונות ואסטרטגיות אישיים.
* להביא את הלקוח ללקיחת אחריות ולחייבו במתן
דין וחשבון.

הגדרת אימון עפ"י ICF

אימון מקצועי הינו מערכת יחסים מתמשכת הגורמת ללקוח להפיק תוצאות יוצאות דופן בחייו, בעסקיו,בקריירה שלו,או בארגון בו הוא מועסק. באמצעות תהליך האימון, הלקוח מעמיק את הבנתו, משפר את יכולותיו, ומשפר את איכות חייו….

קרא עוד….